NRC "Vaivari" aizvadīts ikgadējais pasākums riteņkrēslu lietotājiem “Ar Sportu uz veselību 2018”

Sestdien 9. jūnijā NRC “Vaivari” notika Jūrmalas pilsētas domes atbalstītais ikgadējais pasākums riteņkrēslu lietotājiem “Ar Sportu uz veselību 2018”, kuru organizē “Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrība”.  Pasākuma atklāšanā piedalījās Ziemeļblāzmas kultūras pils jauktais koris “VIVAT”, sirsnīgu uzrunu dalībniekiem teica Centra “Vaivari” attīstības fonda patronese Iveta Vējone un pasākumu atklāja NRC “Vaivari” valdes loceklis Mārtiņš Oliņš.

Kā katru gadu pasākums bija labi apmeklēts un pulcēja kopā 79 dalībniekus. Kopumā dalībniekiem bija iespēja piedalīties 22 riteņkrēslu lietotājiem pielāgotās aktivitātēs, kas skāra tādas jomas, kā medicīna, labklājība, veselības veicināšana, socializēšanās, sports un izklaide. Pasākuma dalībniekus ar jaunumiem tehnisko palīglīdzekļu jomā iepazīstināja uzņēmumi Slaugivita un Unihaus. Izklaides bērniem organizēja biedrība “Esi Draugs”. Par mutes higiēnu nenogurstoši stāstīja “Latvijas Zobu Higiēnistu asociācijas” konsultantes kā arī dalībniekiem bija iespēja saņemt Brūču Klīnikas ķirurga Olafa Libermaņa konsultāciju. Harmonizēt galvas smadzeņu darbību ļāva “RigaBrain” konsultanti, izmantojot specializētu aparatūru un programmas. Dalībniekiem bija iespēja iepazīties arī ar Latvijas paralimpiskā sporta jaunumu - vālītes mešanu (Club throw). Inventāru šai aktivitātei laipni piedāvāja titulētais sportists Aigars Apinis.

Pasākuma noslēgumā labākos rezultātus parādījušie dalībnieki tika apbalvoti ar piemiņas kausiem, balvām no Maxima, Unihaus un Sony Baltic Latvijas filiāles. Tradicionāli norisinājās arī aktīvāko dalībnieku izloze, kurā tika pasniegtas A/S Citadele naudas balvas. Dalībnieki saņēma arī pasākuma piemiņas medaļas un dāvanas no SENI un citiem atbalstītājiem.

Šis pasākums bija starts arī adaptīvā tenisa nodarbībām, kas notiks NRC “Vaivari” telpās no 13. jūnija katru trešdienu no 15:00 līdz 17:00 desmit nedēļu garumā. Lai pieteiktos adaptīvā tenisa nodarbībām, rakstiet uz info@activewheels.lv, pieteikumā norādot savu vārdu un kontaktinformāciju.

Projekts tiek īstenots Jūrmalas pilsētas domes līdzfinansēto iniciatīvas projektu konkursa ietvaros.
Foto: Ivars Ķezbers, Jūrmalas pilsētas dome.